• Nieruchomości Polska

Mieszkanie 2 pokojowe

  • Pokoje2
  • Łazienki1
  • Powierzchnia 48.57m2
  • Rodzaj Mieszkanie
  • Cena 240 000 PLN
  • MiastoBytom
  • Rok budowy1938

Opis szczegółowy

Eastate ma przyjemność zaprezentować oryginalne mieszkanie z duszą lat powojennych utrzymane w rustykalnym stylu.

LOKALIZACJA:

Rozbark - a zwłaszcza jego część Pogoda - to miejsce z duszą, gdzie historia Śląska spotyka się z nowoczesnymi trendami miejskimi. Dla kogoś, kto ceni autentyczny klimat, dobre połączenia i spokojne otoczenie, Pogoda może być jednym z najlepszych adresów w Bytomiu.
Osiedle wyróżnia się:
- luźniejszą zabudową - niskie bloki i kameralne uliczki z licznymi terenami zielonymi,
- oryginalną architekturą przedwojennego osiedla
- dobrym skomunikowaniem - Pogoda graniczy z centrum Bytomia. Łatwo dojechać zarówno do innych dzielnic Bytomia, jak i do sąsiednich miast metropolii,
- bliskością infrastruktury - szkoły, przedszkola, sklepy, przychodnia i parafia św. Jacka są w zasięgu kilkuminutowego spaceru,
- bliskością kultury i rekreacji - niedaleko znajduje się Teatr Rozbark, Centrum Sportów Wspinaczkowych, Opera Śląska a także tereny spacerowe.

MIESZKANIE:

Mieszkanie o powierzchni ponad 45 m² to wyjątkowa propozycja dla osób, które cenią autentyczny charakter i duszę śląskich kamienic. Łączy klimat dawnego Bytomia z funkcjonalnością współczesnego wnętrza. Lokal składa się z dwóch pokoi, oddzielnej, jasnej kuchni z częścią jadalnianą, łazienki z wanną, przynależnej piwnicy, oraz dostępu do strychu, który - za zgodą wspólnoty - można zaadaptować na dodatkowy pokój lub pracownię. Mieszkanie jest w pełni wyposażone, łącznie ze sprzętami AGD: lodówką, kuchenką, piekarnikiem, zmywarką i pralką. Całość utrzymana w stylu rustykalnym, który podkreśla jego pierwotny, robotniczy charakter z epoki industrialnego rozkwitu Bytomia. Na uwagę zasługują blisko 100-letnia podokienna ławka w kuchni - oryginalny element wyposażenia, zabytkowe okucia narożników ścian, drewniane drzwi i ościeżnice oraz unikalny, w pełni sprawny piec kaflowy w chabrowym kolorze. W pokoju została odkryta ściana z oryginalnej cegły. W mieszkaniu była wymieniana instalacja elektryczna oraz w ostatnim tygodniu pion kanalizacyjny - co widać na zdjęciu. Sufit w łazience nie jest zalany lecz nosi ślady wymiany pionu - nie został jeszcze wyrównany i pomalowany. Za ogrzewanie odpowiadają ekonomiczne gazowe piece konwekcyjne na bieżąco serwisowane. Piec kaflowy jest sprawny choć aktualnie pełni funkcję dekoracyjną.
Mieszkanie wymaga dopieszczenia aby w pełni mogło oddać swój robotniczy charakter.

BUDYNEK:

Budynek to robotnicza kamienica z 1938 roku z epizodem wojennym. Na jej bocznej ścianie jest widoczne uszkodzenie od ostrzału z czołgu podczas 2 wojny światowej. W tym roku odbędzie się okresowa kontrola instalacji elektrycznej. Po jej zakończeniu planowane są odnowienie klatki oraz termoizolacja budynku. Wspólnota już wystąpiła o ekspertyzę dotyczącą zakresu prac.

FINANSE:

Cena - 240 000 PLN
Czynsz wraz z wodą, śmieciami i funduszem remontowym - 390 PLN
Ogrzewanie płatnie tylko w okresie zimowym - ok 300zł

Oferta wysłana z programu dla biur nieruchomości ASARI CRM ()

Pokaż więcej

Szczegóły oferty

  • Numer ogłoszenia w Szybko.pl: 15896585
  • Data publikacji: 20 maja 2026 23:52 (1 godzinę temu)
  • Liczba łazienek: 1
  • Liczba pokoi: 2
  • Piętro: 2 / 2

Mapa

Śląskie, Bytom, Rozbark ,
Śląsk Eastate

Śląsk Eastate

+48XXXXXX690
Wysyłając zapytanie akceptuję regulamin serwisu oraz politykę RODO.

Mieszkanie 2 pokojowe na sprzedaż - Bytom, Rozbark

nieruchomosci-polska-24.pl / 15896585

Zdjęcie ogłoszenia -
Zdjęcie ogłoszenia -
Zdjęcie ogłoszenia -

240 000 PLN

4 941 zł/m2
Bytom (Rozbark) (Śląskie, gm. Bytom)

Śląsk Eastate

+48574544690

Główne cechy:

  • Powierzchnia 48.57m2
  • Pokoje 2
  • Łazienki 1
  • Rok budowy 1938

Opis - Mieszkanie

LOKALIZACJA:

Osiedle wyróżnia się:
- oryginalną architekturą przedwojennego osiedla

MIESZKANIE: